Drużyna FANTAZJA PUSTKÓW-OSIEDLE zwycięzcą XII edycji Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej GLAPS 2023.

28.03.2023 Kategoria:

W ubiegłą sobotę w Hali Sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu odbył się III Finałowy turniej XII Edycji Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej GLAPS 2023 o puchar Wójta Gminy Dębica i Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Podczas ostatniego turnieju została dokończona faza grupowa oraz rozegrano mecze o miejsce 3 i finał ligi. W piątej kolejce zaplanowano mecze pomiędzy drużynami:  Gminne Żylety – Dinozaury Głobikowa, Fantazja Pustków-Osiedle – Perełka Nagawczyna i EPX Pustków – PKS Team. Po dwóch turniejach sytuacja w ligowej tabeli była bardzo interesująca, aż cztery drużyny miały walczyć o dwa finałowe miejsca. Brak przyjazdu drużyny Perełki Nagawczyna spowodował przyznanie walkoweru na korzyść graczy Fantazji, dzięki temu jako pierwsi zapewnili sobie udział w finale i ze spokojem czekali na swojego rywala. Gracze Dinozaurów Głobikowa po swobodnej grze z Żyletami zapisali na swoim koncie kolejne 3 punkty i z wielką uwagą przyglądali się wydarzeniom na drugim boisku. Mecz pomiędzy EXP Pustków a PKS Team był kluczowy dla układu tabeli. Zespół aktualnych mistrzów, chcąc ponownie zagrać w finale musiał wygrać z EPXem nie tracąc przy tym 2 setów. Tak się jednak nie stało. Gracze z Pustkowa wyszli na mecz bardzo zmotywowani, nie pozwalając graczom PKSu na zbyt wiele. Po wygraniu pierwszego seta presja wyniku na graczach ze Stobiernej rosła coraz bardziej. Zwycięstwo EPXu w drugim secie było kluczowe dla całego meczu, który skończył się wynikiem 3:0. Takie rezultat sprawił, iż o trzecie miejsce kolejny raz tego dnia zmierzyły się drużyny EPX Pustków i PKS Team, a w finale GLAPS spotkają się zespoły Fantazji Pustków-Osiedle i Dinozaury Głobikowa, a tym samym poznamy całkiem nowego Mistrza GLAPS.

Mecz o trzecie miejsce miał być rewanżem PKSu nad EPXem za porażkę pozbawiającą ich udziału w finale. Spotkanie rozpoczęło się o mocnego uderzenia zmotywowanych graczy PKSu, którzy wygrali pierwszą partię. Drugi set miał odwrotny przebieg i to EPX zaprezentował lepszą grę doprowadzając do remisu. Trzeci i czwarty set był odzwierciedleniem dwóch pierwszych partii. Jeżeli już jeden z zespołów osiągnął daną przewagą to nie oddawał jej do końca seta. O tym kto zajmie trzecie miejsce musiał zdecydować tie-break. Ostatni set lepiej rozpoczęła drużyna EPXu, prowadząc po zmianie stron 8:5. Dla zawodników PKSu był to jeszcze moment na ostatni zryw i doprowadzenie do remisu, jednak w końcowej części tie-breaka obrona graczy EPXu była fenomenalna i to dzięki niej zwyciężyli 15:11, tym samym zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach.

Po krótkiej przerwie na boisko weszły drużyny finalistów : Dinozaury Głobikowa i Fantazja Pustków-Osiedle. W fazie grupowej po pięciosetowym boju, zwycięstwo odniosła drużyna z Pustkowa-Osiedla, co też zwiastowało nam bardzo zacięty mecz. Finał rozpoczął się znakomicie dla zawodników z Głobikowej. Bardzo dobry blok oraz atak pozwolił im na zbudowanie bezpiecznej przewagi dzięki które wygrali pierwszego seta. Druga partia była kontynuacją pierwszej, z taką różnicą, że gra Głobikowej była jeszcze lepsze i tylko lekkie rozkojarzenie sprawiało, że akcji nie kończył się po ich myśli. Po dwóch setach wydawało się, że finał będzie miał bardzo jednostronny przebieg. Nic nie zwiastował tego, że Dinozaury mogą ten mecz przegrać. Jednak sport uczy pokory i to co wydaje się pewne może okazać się zgubne. Trzeci set to przebudzenie Fantazji, a gdy do gry Głobikowej wkradły się błędy i nieporozumienia, dały one impuls graczom z Pustkowa-Osiedla, że można spróbować odwrócić losy meczu. W czwartej partii wydarzyło się coś nieprzewidzianego. Gracze Dinozaurów zaprezentowali wręcz niesamowity poziom siatkówki, a prowadzenie 15:7 dało temu wyraz. Wtedy zaczęło dziać się coś nieprzewidzianego i losy seta odwróciły się o 180 stopni. Tylko gracze Dinozaurów będą wiedzieć co stało się z ich grą i jak mogli roztrwonić taką przewagę, zaś zawodnicy Fantazji mimo beznadziejnego wyniku nie stracili wiary wykazując się wielką walecznością i uporem w końcowy sukces. Losy finału musiał rozstrzygnąć tak jak w przypadku walki o 3 miejsce tie-break. Ostatni partia to ciągła zmiana prowadzenia, raz jedna raz druga drużyna odskakiwała na maksymalnie 2 punkty przewagi. Do stanu po 11 dalej mieliśmy jedną wielką niewiadomą. Wtedy po dobrym ataku i pojedynczym bloku ze środka to gracze z Głobikowej odskoczyli na 2 punkty, będąc o włos od zwycięstwa. Wtedy kolejny raz mieliśmy zwrot w meczu i to gracze z Pustkowa-Osiedla zapisali kolejne punkt na swoją korzyść. Mieliśmy remis 13:13, emocje były już na bardzo wysokim poziomie i udzielały się wszystkim osobom zgromadzonym w hali. Skończony kontratak przez Fantazję i późniejszy błąd w ataku Dinozaurów sprawił, iż sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że ten kto nie wygrywa 3:0 to przegrywa 3:2. Po jednej stronie siatki wielka radość ze zwycięstwa, a z drugiej strony zawód i smutek. Mimo tego, byliśmy świadkami niesamowitego pojedynku. Był to bardzo ekscytujący mecz, który na pewno na długo zapisze się w pamięci naszych rozgrywek.

XII Edycja Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej GLAPS 2023 dobiegła końca. Dzięki nowej formule rozgrywek była to jedna z ciekawszych edycji. Dobra organizacja, rywalizacja fair-play, wiele sportowych emocji, ale przede wszystkim dzięki wspaniałym zawodnikom i kibicom, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę jaka panowała przez cały czas ligowych zmagań.

W tym miejscu dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom: Fantazji Pustków-Osiedle, PKS Team, Perełki Nagawczyna, Dinozaurów Głobikowa, EPX Pustków i Gminnych Żylet.

Dziękujemy Pani Agnieszce Kani - Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu, za udostępnienie hali sportowej oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy pomagali przy organizacji każdego z turniejów.

Mecz o 1 miejsce :

Fantazja Pustków-Osiedle – Dinozaury Głobikowa : 3:2 ( 20:25, 18:25, 25:19, 25:23, 15:13 )