PKS Team w drodze po pierwszy tytuł mistrzowski GLAPS !

08.02.2022 Kategoria:

Za nami III turniej Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej GLAPS sezon 2021/2022. W sobotnie popołudnie do hali sportowej w Pustkowie-Osiedlu przyjechały 4 drużyny, które rywalizowały o kolejne punkty do ligowej tabeli.

Pierwsza kolejka turnieju rozpoczęła się od meczu Absolwenta Podgrodzie i Dinozaurów Głobikowa oraz Gminnych Żylet z PKS Team. W obu meczach, do rozstrzygnięcia potrzebne były 4 sety, z których zwycięsko wyszli zawodnicy z Głobikowej i Stobiernej.

W następnej kolejne do rywalizacji przystąpiły drużyny Dinozaurów i PKS, mecz od samego początku układał się pomyśli tych drugich, popełniali zdecydowanie mniej błędów, a skuteczny blok kilkukrotnie zatrzymywał atakujących Dinozaurów. Kolejne zwycięstwo PKSu mocno przybliżyło ich do pierwszego w historii rozgrywek tytułu mistrzowskiego. Mecz Absolwenta i Żyletami owocował w wiele interesujących akcji, w których Panie kilkukrotnie wykazały się wielką wolą walki o każdy z punkt, co przyniosło rezultat w trzecim secie, który w końcówce rozstrzygnęły na swoją korzyść. W kolejnej partii sytuacja się odwróciła i końcówka oraz cały mecz padł łupem graczy z Podgrodzia.

Ostatnia kolejka turnieju przyniosła kolejny raz rozstrzygnięcia meczów w czterech setach. Żylety tylko w drugiej partii potrafiły mocno przeciwstawić się graczom z Głobikowej, dla których zwycięstwo było bardzo ważne w kontekście walki o 2 miejsce w tabeli. Drugi mecz rozpoczął się idealnie dla zawodników PKSu, szybkie akcje, wysoka skuteczność w ataku i pewny blok sprawiły, iż pierwsze dwa sety zapisali na swoim koncie. Duża pewność siebie i rozluźnienie jednak negatywnie odbiła się na ich grze w kolejnej partii, gdzie przy sporej poprawie gry Absolwenta to tym razem oni wysoko wygrali seta łapiąc kontakt. Podrażnieni gracze ze Stobiernej powrócili do gry z początku meczu, wygrywając czwartego seta i cały mecz.

Wyniki i tabela III turnieju - 5.02.2022r. – Pustków-Osiedle – Organizator : Perełka Nagawczyna – pauzuje

691:758

Już teraz zapraszamy na IV Turniej, który odbędzie się 19 lutego 2022 r. o godz. 15:00 w Hali Sportowej w Pustkowie-Osiedlu.